Motocykliści promują zmniejszanie korków w Gliwicach

5 września startuje piąta odsłona akcji „Miejsca wystarczy dla wszystkich” organizowana przez Stowarzyszenie MotoAutostrada.

Żółte t-shirty rozłożą namiot o 11:00 i do godziny piętnastej będą rozdawać ulotki. Głównym celem są przechodnie oraz kierowcy. Ulotka to nie wszystko, dlatego wsiądą na motocykle i będą jeździć między autami, oczywiście zgodnie z przepisami, tak jak to robi 75% z nas (źródło MotoAnkieta 2011/2012). Nie ma się co oszukiwać, polskie drogi są węższe niż brytyjskie, i niestety nie tak łatwo się jedzie ponad 60 km/h, w korku na autostradzie, lub chociażby przepisowe pięćdziesiąt po mieście, gdy inni się wleką lub stoją. Gliwice zamykają eventy MotoAutostrady w tym sezonie. Prawda jest taka, że płacimy takie same podatki jak samochodziarze, zużywamy mniej dróg i miejsc parkingowych. MA propaguje te zalety motocykla, by kierowcy pomagali nam ich wyprzedzać, zarówno w korkach jak i ruchu ulicznym.

Akcji Patronuje Prezydent Gliwic - Zygmunt Frankiewicz. Namiot akcji będzie ustawiony na skrzyżowaniu ul. Dworcowej z Jagiellońską, w Gliwicach.

MA jest otwarta do współpracy, jeśli chcesz by w przyszłym roku, podobny event miał miejsce w twoim mieście pisz na emilsamson(at)interia.pl lub dzwoń do Emila Samsona na 505 693 811. Im więcej takich eventów, tym łatwiej się nam będzie jeździć.

Ulotka informuje, że:

Motocyklista ma prawo do:

    - omijania pojazdów stojących w korku, przejeżdżając wolno środkiem
    - wyprzedzania z prawej strony na jezdniach o wyznaczonych co najmniej dwóch pasach ruchu służących do jazdy w tym samym kierunku na obszarze       zabudowanym
    - najeżdżania kołami na linię pojedynczą

Kierowca samochodu powinien:

    - jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni
    - bezwzględnie korzystać z lusterek zanim zmieni zajmowany pas ruchu
    - unikać gwałtownych zmian kierunku jazdy czy toru jazdy na pasie ruchu
    - sygnalizować zawczasu i wyraźnie zamiar zmiany pasa lub kierunku jazdy
    - zachować szczególną ostrożność skręcając w lewo (korzystać z lusterek)
    - wyprzedając motocykl, skuter lub rower zachować odstęp minimum 1 metr

 

tekst: Emil Samson

Opublikowane przez:

http://www.scigacz.pl/Motocyklisci,promuja,zmniejszanie,korkow,w,Gliwicach,19143.html

Źródło: 

Tags: 

Co się dzieje z TOREM Kraków?
W zakładce MotoAuostrada.pl/TOR znajdziesz informacje na temat postępów w sprawie toru Kraków.