Centrum Badań Motocyklowych

Zadaniem Centrum Badań Motocyklowych (Motorcycle Reserach Centre) jest prowadzanie badań oraz zbieranie międzynarodowych danych z dziedziny motocyklizmu. CBM działa przy MotoAutostadzie.

 • Pierwszym tekstem opublikowanym przez dzisiejsze CBM jest "Kto zabija motocyklistów", [w 2010 roku] który odpowiada właśnie na to pytanie i zabił mit motocyklisty wariata. Co ważne otrzymał aprobatę Policji.
  Artykuł miał także znaczący wpływ na wizerunek motocyklistów w mediach.
  Gazeta Wyborcza w 2015 napisała "Kierowcy jednośladów spowodowali w ubiegłym roku [czyli w 2014] o 5,5 proc. więcej wypadków. Mimo to nadal są odpowiedzialni za mniej niż połowę wszystkich zdarzeń."
  Ciekawostka: Artykuł ukazał się po raz pierwszy na interia360.pl, by później zostać powielony na ponad 70 portalach!

   
 • 2012: przeprowadziliśmy MotoAnkietę, która aktualnie jest opracowywana i wykorzystywana do opracowania znaczących rozwiązań dla motocyklistów. Sorry, że tak długo, ale robimy to non profit, czyli w wolnym czasie od pracy.
   
 • Kolejny materiał został przygotowany dla Prezydenta Miasta Krakowa, by go przekonać, że motocykle na BUSPASACH to dobry pomysł.
   
 • 2017.11 ukazała się publikacja naszych badań pilotażowych pod tytułem "Understanding motorcyclists” based on „Pilot MotoSurvey 2011/2012”  przez Emila Samsona. Aktualnie tylko w wersji angielskiej.
   
 • 2018.03 Podczas motocyklowych targów Ptak Expo w Warszawie Emil będzie prowadził standu-up wykłady na temat jazdy między samochodami.

Jesteśmy otwarci na Uniwersytety, osoby i firmy które są zainteresowane stałą lub jednowyrazową współpracą z nami.

Jeśli jesteś osobą, która prowadzi lub prowadziła jakiekolwiek badania z dziedziny motocyklizmu zapraszamy do przesłania ich do Emila ( emilsamson@motoautostrada.pl ), który chętnie je opublikuje na naszej stronie.

Jeśli chcesz przeprowadzić badania, ale nie wiesz jak to Ci w tym pomożemy.

Zasady przysyłania badań:

adres: emilsamson@motoautostrada.pl

1. Jeśli chcesz by były upublicznione.

Materiały naukowe muszą być zapisane w formacie .PDF (będą załącznikiem, który każdy będzie mógł ściągnąć) drugi plik to ta sama treść w formacie .DOC lub .ODT, tak by łatwo było przekopiować treść na naszą stronę.

Dokumenty mogą być w języku Polskim lub innym. Wszystkie języki będą publikowane na stronie MotoAutostrady oraz na międzynarodowej stronie.

Każdy plik musi mieć załączoną klauzulę

"Dokument ten może być publikowany i udostępniany przez Emila Samsona w imieniu Centrum Badań Motocyklowych przy MotoAutostradzie".

Każdy dokument musi być podpisany Twoim imieniem i nazwiskiem ponieważ to Ty jesteś prawowitym właścicielem badań, które do nas nadsyłasz. My je tylko publikujemy. Nie wprowadzamy zmian do publikacji, chyba, że nas o to poprosisz.

2. Jeśli chcesz by materiał był tylko do wiadomości CBM/MA lub tylko Emila Samsona wtedy wysyłasz do niego e-mail z dodatkową informacją "badania tylko do wiadomośći [nazwa organizacji lub imię i nazwisko osoby]".

Nie ma głupich pytań, jest tylko głupie milczenie więc pisz lub dzwoń do Emila jak masz jakieś wątpliwości.

CBM jest wpełni zarządze przez Emila Samsona.

CBM otrzymało znaczące wsparcie przy prowadzeniu badań od:
 

forum.scigacz.pl motocykle.slask.pl forum.motocyklistow.pl

Motto CBM:

"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz." Albert Einstein

 

Co się dzieje z TOREM Kraków?
W zakładce MotoAuostrada.pl/TOR znajdziesz informacje na temat postępów w sprawie toru Kraków.