Reprezentujemy Motocyklistów


 O motocyklistach w Polsce w skrócie:
- ponad 1,1 mln motocykli i ponad 1,1 mln motorowerów jest zarejestrowanych w Polsce

- 4,6 mln Polaków posiada prawo jazdy kategorii A (15,3% uprawnionych do głosowania)

- ponad 10% pojazdów na polskich drogach to jednoślady z silnikiem

MotoAutostrada reprezentuje wszystkich motocyklistów, którzy chcą być reprezentowani przez MotoAutostradę.

By się dowiedzieć więcej zapraszamy tutaj -> Członkostwo.


Dłuższa historia:

Motocykliści, nieustająco rosnąca grupa użytkowników infrastruktury drogowej widząc jak bardzo zostali pominięci przez ustawodawców podczas uchwalania prawa w Polsce postanowili zorganizować się i wziąć aktywny udział w pracach nad poprawą wszystkich aspektów wiążących się z szeroko rozumianą ideą motocyklizmu. Na początku skupiliśmy się nad fatalnymi zmianami w przepisach dotyczących płatnych autostrad i nad bardzo źle skonstruowanymi umowami koncesyjnymi. Czytając różne akty prawne, trudno oprzeć się wrażeniu, że nie tylko motocykliści ale również wszyscy użytkownicy dróg w Polsce zostali oszukani, a konsekwencje fatalnych decyzji polityków i urzędników będziemy ponosić przez wiele lat.

Naszą walkę z niesprawiedliwością rozpoczęliśmy 31.07.2009 roku od obnażenia absurdów związanych z opłatami na płatnym odcinku autostrady A4 (Kraków-Mysłowice) zarządzanym przez firmę Stalexport Autostrada Małopolska. Następnie przyłączyli się motocykliści z Trójmiasta (A1) oraz z Poznania (A2).W każdym przypadku, umowy podpisano w oparciu o Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 2004 roku, w którym z nieznanych przyczyn ustawodawca przestał widzieć różnicę pomiędzy motocyklem, a samochodem osobowym prawdopodobnie Minister Andrzej Piłat nigdy nie widział motocykla, a to nas martwi, że urzędnicy ministerialni mogą być tak niekompetentni.

Na naszej stronie znajdą państwo opisy podjętych przez nas działań; petycji, listów, akcji protestacyjnych, badań statystycznych oraz zdjęcia z poszczególnych wydarzeń. Tutaj będziemy informować o wszystkich naszych następnych krokach, tak aby każdy z Państwa mógł przeczytać coś więcej aniżeli bezbarwne, ogólnikowe wystąpienia przedstawicieli koncesjonariuszy oraz polityków, którzy nie potrafią się przyznać do popełnionych błędów.

Jesteśmy zwykłymi obywatelami naszego kraju, wierzymy że przybliżając Państwu nasze działania i cele do których zmierzamy POPRZECIE NAS PAŃSTWO i wspólnie dokonamy zmian, które zapewnią nam wszystkim normalność.


Więcej na temat liczb:

W Polsce jest ponad 4,6 mln posiadaczy praw jazdy kategorii A (wszystkich A) i około 2,2 mln zarejestrowanych jednośladów. 4,6 mln Polaków, to 15,3% uprawnionych do głosowania. MotoAutostrada reprezentuje te 4,6 mln Polaków.

W 2011 podział mandatów poselskich wyglądał następująco:
PO zdobyła poparcie na poziomie 39,18 procent, PiS ma 29,89 procent głosów, a Ruch Palikota - 10,02 procent. PSL zamknął wybory parlamentarne w wynikiem 8,36 procent głosów, a SLD - 8,24 procent. (Źródło RMF24.pl )

Gdyby motocykliści stworzyli własną partię, mieliby większe poparcie niż partie takie jak Ruch Palikota, PSL i SLD. Naszym celem nie jest jednak tworzenie Partii, a jedynie reprezentowanie motocyklistów w instytucjach rządowych (w tym lokalnych). Liczba 15,3% ma jedynie uświadomić zarówno motocyklistą jak i Posłom, że jesteśmy znaczącą liczbą wyborców, których głos jest istotny.

MotoAutostrada reprezentuje zatem co najmniej 15,3% Polaków, którzy posiadają prawo jazdy motocyklowe oraz wszystkie inne osoby, które cieszą się, że motocykle zmniejszają korki.

Po polskich drogach porusza się ponad 1,1 mln motocykli i 1,1 mln motorowerów co w sumie daje 2,2 mln jednośladów z silnikami. Samochodów jest ok 19,4 mln (dane 2013). Sumując pojazdy osobowe otrzymujemy liczbę 21,6 mln. 2,2 mln to ponad 10% pojazdów osobowych, które zmniejszają korki i zwiększają liczbę miejsc parkingowych dla wszystkich użytkowników dróg!

 

 

CO ROBIMY:

Co się dzieje z TOREM Kraków?
W zakładce MotoAuostrada.pl/TOR znajdziesz informacje na temat postępów w sprawie toru Kraków.